1. Vad är er affärsidé?
Vi är Padel Movement UF och vår affärsidé är: Vi erbjuder padel lektioner med erfaren tränare för både nybörjare samt mer avancerade spelare, vi erbjuder även roliga turneringar för alla inom Falköpingsområdet.

2. Hur kom det sig att ni valde att starta just detta UF-företag?
Våran vd kom med denna idén då han har jobbat som padel tränare under året. Det är även trendigt och populärt att spela padel just nu.

3. Vad ser ni mest fram emot?
Vi ser fram emot att få igång våran verksamhet och att skapa ett större intresse av padel inom Falköping.

4. Något ni vill framföra till allmänheten?
Följ gärna oss på Instagram och Facebook så ni kan se när det finns turneringar att anmäla sig till om det finns intresse. Var inte rädda för att fråga oss på dm om ni vill veta något om lektioner/ turneringar.