23/4 var det äntligen dags för eleverna i årskurs tre i det Estiska programmet för att gå upp på scen och göra deras egna klasskonsert! Även om tillställningen inte ägde rum som vanligt, så valde sistaårseleverna att genomföra konserten. Vilket alla gjorde med bravur! Än finns konserten att se på vår hemsida under rubriken ”Gått och Blandat – konsert”. Även här nedan, visas bilder både från konserten under dess process.

Kan vara en bild av en eller flera personer, personer som står och inomhusKan vara en bild av 2 personer, personer som sitter och inomhusKan vara en bild av 1 person och inomhusKan vara en bild av 1 person och inomhusKan vara en bild av 2 personer och inomhusKan vara en bild av 6 personer, personer som sitter, personer som står och inomhusKan vara en bild av 1 person, spelar ett musikinstrument, står, gitarr och inomhusKan vara en bild av 1 person och tegelmurKan vara en bild av en eller flera personer, personer som spelar musikinstrument, personer som står och inomhusKan vara en bild av 1 person, står och inomhusKan vara en bild av 5 personer, personer som står, personer som spelar musikinstrument, gitarr och inomhus