Beskrivning saknas.
Vad är er affärsidé?
Bevara dina minnen UF erbjuder alla att bevara era minnen i form av personliga polaroidbilder så ni kan kolla på era minnen genom hela livet, hänga upp dem på väggen eller ge bort dem som en present.

Beskrivning saknas.

Beskrivning saknas.
Hur kom det sig att ni valde att starta just detta UF-företag?
Vi valde att starta just detta UF företag då vi har sett att polaroidbilder har blivit en trend och att vi även tycker det är väldigt tråkigt att alla bilder nu för tiden är digitalt då man får en helt annan känsla när man kollar på bilder i ett verkligt format än om det är på en skärm.

Beskrivning saknas.

Vad har varit lättas respektive svårast för att driva ett eget företag?
Det svåraste i företaget var i början innan man hade löst alla moment allt från beställning till levererad produkt. Det som har varit lättast i företaget har varit gruppens sammanhållning vi har haft kul tillsammans och kommer alltid överens!

Beskrivning saknas.
Finns det något ni kommer att ta med er i framtiden?
Vi har lärt oss mycket om att ta eget ansvar och att tillsammans som grupp lösa problem som uppstår, även att skapa nya kundrelationer. Det är mycket vi kommer ta med oss efter detta UF år och förmodligen kommer ha stor nytta av i framtiden.

Beskrivning saknas.
Beskrivning saknas.